İki Olay İkisi de Gerekli

1.
İki hafta evvel Seçmen Listelerinde ismimi kontrol edebilmek için Muhtarın yolunu tuttun. Biliyorsunuz İzmir’de ilk defa oy kullanacağım, bu kontrol önemli.
Pazar yerinin içindeki Muhtarlık bürosuna ulaştım. Listeler Soyadı sırasına göre kısım kısım asılmış, askıya çıkmış ya asılmış işte.  Geldim AYDIN’lara ooooo 5 sayfa Aydın var, her sayfa 30 kişi 150 kişi kontrol edilecek. Kontrol edilecek ama benim burada bir avantajım var, benim isim tam 3 tane, bu da göz kontrolünde büyük bir avantaj. 1 dakikada buldum işimi bitirdim. Ne hoş..

2.
Arabayı muayeneye götürmem lazım. TüvTurk sitesindeki listeyi kontrol ettim. Yangın söndürücü ibresi 0 sıfırı gösteriyor. Haydi bakalım bir dolum merkezi bul. Karşıyaka adresli bir yer buldum Başak Yangın Söndürme.
Yangın Söndürücümü heybeme atıp adresi buldum. Düzgün bir hanım, fiyat verdi 2 saat sonra gelin dedi. 2 saat de uzun ha, neyse hava güzel de Zübeyde hanım parkında kah sudoku çözerek, kah telefon ile uğraşarak 2 saat geçti.
Tekrar dükkana gittim. Patron hanım yine yerinde oturuyor ama içerisi biraz kalabalık.
Patron “Başak, cihazı teslim et lütfen” dedi, 16-17 yaşlarında gözlüklü bir genç kız bana döndü.

Başak – İsminiz nedir?
İA – İpek
Başak – Evet burada, bakın dolum ve bir dahaki kontrol ve dolum tarihini işaretledik
İA – Tamam (ödeme yapılır)
Başak – İnşallah hiç kullanmak gerekmez
İA – Umarım (artık ben teşekkür edip dükkandan dışarı çıkıyorum, kapıyı kapattım, gitmeye hazırlanıyorum ki….. kapı arkamdan açıldı, Başak göründü)
Başak – Kullanmayı biliyor musunuz? !
İA – Eeeaaa pimi çekicem, mandalı sıkıştırıp alevin üzerine sıkacağım değil mi?
Başak – Evet bir de rüzgarı arkanıza almanız gerek yoksa yüzünüze gelir.
İA – Evet ()))))))))))

Bana mı öyle geliyor yoksa İzmir’liler hakikaten mi farklı….

Sevgilerimle,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>