Küçük Kırmızı Deniz Feneri

IMG_0185

 

– Concordiaaa
– Concordiiaaaa!
– Hışşt Concordia!
Ne oldu buna? yan dönünce kulağına su kaçtı galiba..
– Heeey CONCORDIA !
– Ne istiyorsun Deniz Feneri görmüyor musun canım sıkkın. Dünden beri öylece kalakaldım. Çok sıkılıyorum durumuma.
– Asıl görmeyen sensin dün sen buralara doğru gelirken, ışık yaktım, bağırdım yani düdük çaldım, neredeyse yerimde zıplayacaktım. İçeride müzik çok yüksekti galiba.
– Yoo değildi, ama bir anlık dalgınlık oldu işte.
– Beni hiç görmedin mi?
– Gördüm gördüm ama seni tam anladım sayılmaz Deniz Feneri..
– Ah bu teknoloji yok mu, beni yıllarca üzdü seni ise kumlara sürükledi. Neden diyeceksin, bu GPS çıkalı kimse deniz fenerlerine dikkat etmiyor, ancak GPS leri bozulacak da eski bilgilerine dönecekler. Bu durumda ben seni ikaz etmeme rağmen sizin Kaptanın ilgisini çekemedim.
– Hııı öyle mi oldu diyorsun?
– Bence öyle, hem senin yattığın yer sığ olduğu için beni buraya dikmişler değil mi ya. Senin kaptan hakkında da dedikodular çıktı..
– Ben duymadım
– Duymazsın tabi, önce gemiyi herkesten önce terk edip karaya çıkmış, şu benim yanımdaki kumsalda bir süre yürümüş sonra tekrar gemiye dönmüş. Gemiye dönmüş olsa da önce terk ettiği için Şirket kendisine ceza kesecekmiş.
– Sende de ne kadar çok bilgi varmış be Deniz Feneri, bak şuradan kalkayım, kaptan bakmasa ben bakacağım bütün fenerlere…..

Dünyanın tüm deniz fenerlerine buradan selam ederim.

Sevgilerimle,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>