İzmir’e Yaz Geldi

(Sevgili okuyucu, 10 Haziran 2013’de yayınlamaya çalıştığım bu yazıyı Gezi Olayları dolayısı ile ertelemiştim. Olayın uzantıları sürüyor ancak ben daha fazla beklemek istemedim)

Yaz ne demek, biraz nem, biraz sıcak, biraz da sanat. Bu yaz benim için sanat takvimini Fatih Erkoç açtı. Şekilde görüldüğü gibi biletimi aldım ve Bostanlı Suat Taşar Açıkhava Tiyatrosuna geldim.

Önce Tiyatro, Tiyatro’yu nereye konumlandırmışlar? Feribot ve Konak, Pasaport, Alsancak vapurlar iskelesinin tam karşısına.. Yanından önünden ne geçiyor? Karşıyaka’nın bütün otobüsleri ve dolmuşları.. Bu kadar isabetli olması bir tesadüf mü. Sanmıyorum. Tiyatronun ömrünün uzun olmasını dileyerek içeri girelim. A aaa tavanını yarıdan fazla açmışlar, camlar da cam balkon gibi açılmış, biz de ortada kaldık.

Konser beklenildiği gibi güzeldi, Türkiye’nin yetiştirdiği en yetenekli sanatçılardan Fatih Erkoç ve genç orkestrası, cazdan, hafif müziğe, türküden, Türk Sanat Müziğine atlayarak 2 saati tamamladılar. Sonunda olan oldu son parça bir anda 10. Yıl Marşına evrildi. Tamam da o zamana kadar uslu uslu oturan seyirci birden ateşlendi, herkes ayağa, herkes bir ağızdan. Böyle coşkulu bitti gitti işte..

IMG_0178

Sevgilerimle,

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>