İsmim

İki hafta evvel Garanti Bankası Emekli Sandığı Sağlık Merkezine gittim. Çok önemli konular değil, rutin kontroller, bir iki minör sorun.
Gittim ama ne gitmek 3 gün evvelden Google Maps çalışıldı, Garanti Merkez şube güvenlik görevlisi Ahmet beye soruldu, İzmir’in Merter’i diyebileceğim bir ana caddenin sonunda Merkez bulundu. Sağlık Merkezine gidiş, her zaman eski iş arkadaşlarına rastlama olasılığını da arttırır, nitekim öyle oldu çok Sevgili Solmaz Almaz bana büyük bir gülümseme ile İzmir’e hoş geldiniz dedi.
Sağlık Merkezi, bir uzun koridor, duvarlarından birinde sıranın kimde olduğunu gösteren pano ve sırayla koltuklar. Oturduk bekliyoruz, ortada dolanan üzerinde beyaz t-shirt, şort, ayağında terlik olan hafif tombik oğlan çocuğu panoya bakıp şöyle dedi.

IMG_20130430_144517
– Aaaaayşeee Feeevziiyee İpeeeek Aydıın…. Anne ne uzun isim değil mi?
– Şşşşşşşşt ayıp!
Çok hoşuma gitti tabi, ismimin uzunluğu bana çoğu kez hoş anılar bırakmıştır. Bir keresinde bir bankacı, “Müşterek hesap mı bu hanımefendi” demişti. 
Bununla da bitmedi ertesi gün tahlil vermeye gittiğimde, kanımı alan hemşire; kayıt alacakken,
– İsimlerinizden biri İpek miydi? Demez mi?
Hiç böylesini de görmemiştim. Evet demekle yetindim.

Sevgilerimle,

İsmim” üzerine 5 yorum

  1. Çok neşeli bir yazı olmuş. Benim adım da starbucks dahil her yerde Ali diye yazılır, soyadım kesinlikle Kabacan veya Babacan olur. Fakat sizinki gerçekten İspanyol isimleri gibiymiş :)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>