Ben Bir Nehir Olsam

Tayland

Ben bir nehir olsam, bütün sükunetimle, evet bütün sükunetimle, kendi dağımdan aşağı inip düzlükte yerel evleri geçip, yeni açılan mütevazi oteli sağımda bırakıp, sola doğru kıvrılsam, heyecanım doruğa çıksa ve Güney Çin Denizinin o tuzlu sularına ulaşsam. Bir de üstüne bu senaryo bir adada, yerel dilde Koh Chang yani Fil Adasında gerçekleşse…..

Bu bir senaryo değil, gerçeğin ta kendisi. Böyle bir ada, böyle bir nehir ve böyle bir otel var. Sevgili nehrimizin anlatmadıklarını ben size tamamlayayım siz de resimden takip edin. Nehrin sağında bize göre solda olan otelin ışıkları yanmış. Otelin en can alıcı parçası ise resmin tam arkasında yer alıyor ve maalesef görünmüyor. Üzeri cibinlikle kaplı, iki yataklı bir masaj yeri… nehir gelir, sola dönüşte beyaz ince kumları yalar ve denize ulaşır. Bütün bu sükunet ve masajlar falan sizi yanıltmasın, 21. Yüzyıldayız ve dünyamız çok hızlı ticarileşti.

Diyelim buralarda bir şezlonda kulaklarınızı dinlendirip, kitap okuyorsunuz. En azından biz öyle yapıyorduk. Birden sağ tarafımızdan bir hanım seyirtti, elindeki tablada onlarca deniz ürünlerinden yapılmış takı ile beraber. Hanım dinlenen veya dinlenme numarası yapan J turistlerin 2 tanesinin başına gitti ve arkasından yerel yatak örtücüsü, fularcı vs hepsi gelerek öbek öbek pazarlıklar senfonisinin bir parçası oldular.

Ne dileyim, hiçbir şey göründüğü gibi değildir.

Sevgilerimle,

Ben Bir Nehir Olsam” üzerine bir yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>