Gölgeler Uzuyordu yeni Şehrimde

Gölgeler Uzuyordu yeni Şehrimde

Burada yeniyim, yeni geldim daha 3 ay oldu. Daha hızlı alışırmışım gibi geliyordu ama olmadı, İzmir ya da Ege insanı İstanbul insanından farklı.

Bugün, daha önce birkaç kez daha yaptığım gibi Gediz deltasının girişine gittim. Ornitolog değilim ama olmaya da pek gerek olmuyor bazen. Çıplak gözle 5-6 çeşit kuşu ayırabiliyorsunuz. Geçen sefere göre pelikanlar gitmiş galiba ama flamingolar orada. 1-2 gün içinde dürbünümle beraber gidip teyit edeceğim. Bu sene soğuk olacak deniyor, flamingolara ‘bakın üşüyeceksiniz haydi gidin kışlık diyarınıza’ desem giderler mi? Belki de daha gitmelerine vakit var. Araştıracağım. Bakın 1 paragraf yazı yazıyorsunuz en az 2 tane araştırma konusu çıkıyor. Bu öğrenme süreci çok yaman.

Neyse gölgeler iyice uzadı, ben eve giden yolu kestirmeden aldım, yeni şehrimde yeni bir akşama doğru uzandım.

Sevgilerimle,

 

Gölgeler Uzuyordu yeni Şehrimde” üzerine bir yorum

  1. İzmir’liler rahat insanlar onların rahatlığı bize fazla gelir demişti bir arkadaşım. İlk zamanlar epey bunalmış olmalısın. Deniz kenarı insanları bir başka.
    Pelikanlar, deniz fenerleri ne hoş şeyler paylaşmışsın.
    Bu arada ayşe fevziye’yi de hatırladım.
    Bahadır’ın da bu kadar fazla ismi var şimdi yazmayayım yorucu olur!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>